Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania - mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.~Norman Vincent Peale

Prace nad odrzutowymi plecakami pozwalającymi na samodzielny lot nie ustają i coraz częściej do sieci trafiają informacje o kolejnych rekordowych osiągnięciach tego typu urządzeń.

Sporego wyczynu dokonał na dniach np. Vince Reffet z Jetman Dubai, który wzleciał swoim jetpackiem na imponującą wysokość i po raz pierwszy w historii wzniósł się w powietrze bez pomocy specjalnej platformy.

Doskonale wiemy, że marzenie człowieka o lataniu sięga jeszcze greckiej mitologii i coraz więcej wskazuje na to, że powoli zbliżamy się do jego realizacji dzięki wszelkiej maści odrzutowym gadżetom, nad którymi pracują różne firmy. Kilka miesięcy temu świat z zapartym tchem obserwował np., jak Frank Zapata przelatywał nad kanałem La Manche, a innego imponującego osiągnięcia z tego obszaru nauki i techniki dokonał też właśnie Vince Reffet z Jetman Dubai.

Podczas Expo 2020 Dubai, Reffet dokonał paru niezwykłych osiągnięć. Po pierwsze, po raz pierwszy w historii wzbił się w powietrze z ziemi, bez potrzeby specjalnej platformy. Po drugie, osiągnął rekordowy pułap 1800 metrów przy średniej prędkości 240 km/h, a trzyminutowy lot zakończył się otworzeniem spadochronu i bezproblemowym lądowaniem:

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Więcej w tej kategorii:

Media

Reklama

Początek strony