Szczęście jest jak motyl; im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy zwrócisz swoją uwagę ku innym rzeczom, przyfrunie i usiądzie łagodnie na twoim ramieniu.-Henry David Thoreau

Google Art and Culture to aplikacja do tej pory mało znana. Stanowi doskonałą wiedzę na temat kultury i sztuki. Teraz gigant z Mountain View postanowił przyciągnąć do niej wielu użytkowników. Dodał do aplikacji nową, ciekawą funkcję, która pozwala na dopasowanie swojego selfie do wielu znanych dzieł sztuki.

google art and culture

Google Art and Culture to aplikacja dla miłośników sztuki. Ale słyszeliście o niej kiedyś? Cóż, jest ona mało popularna. A przynajmniej była, bo właśnie otrzymała bardzo ciekawą funkcję, która z pewnością sprawi, że zainteresują się nią tłumy użytkowników.

Google Art and Culture pozwala na przeglądania różnego rodzaju dzieł sztuki – od dzieł starożytnych po nowoczesne. Do tej pory zainteresowanie aplikacja było słabe. Wraz z nową opcją może się to jednak zmienić. Wspomniana funkcja pozwala na dopasowanie swojej twarzy do różnych dzieł sztuki. Nie jest to wprawdzie funkcja jak w popularnej aplikacji Prisma. Nie zmienia naszego otoczenia, ale wprowadza ciekawszą opcję – dodaje po prostu naszą twarz do obrazu czy rzeźby. Wykorzystuje do tego technologię rozpoznawania twarzy. Google od lat eksperymentuje z rozpoznawaniem obiektów i dopasowywaniem ich, a teraz używa się uproszczonej wersji technologii, aby dopasować nasze selfie do obrazów.

Google Art and Culture to wielka baza wiedzy

Aplikacja została przeze mnie pobrana w wersji na iOS, gdzie, niestety, nie widzę wspomnianej funkcji. Dane mi było ja jednak przejrzeć i myślę, że zostanie u mnie na dłużej. Poza w sumie ciekawą, ale mało użyteczną funkcją dopasowywania selfie do dzieł, stanowi również ogromną bazę wiedzy na temat kultury i sztuki. Warto ja pobrać nawet jeśli nie interesuje was wspomniana opcja.

Źródło: PhoneArena

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Więcej w tej kategorii:

Media

Reklama

Początek strony