Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie. – Peter Drucker

Czym jest w ogóle Shiba Inu? Po pierwsze, Shiba-inu to jedna z sześciu ras psów japońskich, należąca do szpiców i psów w typie pierwotnym, zaliczona do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych (za Wikipedią).
Kryptowalutę o tej nazwie stworzyli, zapewne dla żartu, miłośnicy psów, którzy chcieli zrobić konkurencję Dogecoinowi.

Kryptowaluta Shiba Inu (SHIB), znana także jako Shiba Token, to jest zdecentralizowana sieć, która powstała w sierpniu 2020 roku.


Stworzyła ją anonimowa osoba o nazwisku Ryoshi. Istnieje oficjalna strona(link is external) internetowa tej kryptowaluty. Obecnie w obrocie znajduje się 589,739,008,135,977 SHIB i jest to prawdopodobnie maksymalna podaż, jaką może osiągnąć ta kryptowaluta.

Shiba Inu można kupować m.in. na giełdach Binance, Coinbase oraz Huobi. Niedługo do swojej oferty ma ją dołączyć Robinhood.

Inwestorzy nie traktują i nie traktowali Shiba Inu jako kryptowaluty, którą warto kupić i trzymać przez długi czas. Ale jedna osoba tak zrobiła. Nie znamy jej nazwiska, niemniej z danych z blockchaina wynika, że mamy kogoś, kto w sierpniu 2020 r. przeznaczył na zakup Shiba Inu 3400 dolarów. W momencie rekordu wyceny, który padł niedawno, ta osoba mogła cieszyć się zyskiem na poziomie 94 278 239,8%. W przeliczeniu na pieniądze to aż - uwaga - 1,55 miliarda dolarów.

 Ktoś zamienił 3400 dolarów w 1,55 mld dolarów.

Anonimowy inwestor kupował Shibę łącznie 44 razy od sierpnia 2020, z jednorazowym, największym zakupem o wartości 3200 dol. Łącznie zgromadził mnóstwo tokenów, które - gdy ktoś podsumował całe jego portfolio - miały wartość na poziomie 5,63 mld dolarów.
Obecnie Shiba Inu zajmuje 9. miejsce na rynku kryptowalut, wyprzedzając innego meme tokena - Dogecoina. Łączna kapitalizacja Shiba Inu wynosi 38,2 mld dolarów. Na pierwszym miejscu, z wynikiem 1,19 biliona dol., znajdziemy Bitcoina, a na drugim miejscu - Ethereum (525,2 mld dol.).

Wykresy i aktualny kurs waluty:
https://coinmarketcap.com/currencies/shiba-inu/

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Więcej w tej kategorii:

Reklama

Początek strony